Що варто знати про проколювання вушок?

0-02-04-282ac4dee06a9f9ffcdce438a447512cffef988164a827b26efb204c05c0e90d_full

Кожна мама хоче, аби її дівчинка виглядала якнайкраще, тому все робить для цього. Не є винятком і проколювання вушок. Але матусі часто бояться наважитись на такий крок. Вони перечитують усі статті інтернет-сторінок. Та замість того, щоб заспокоїтись, лише більше заплутуються. Прочитавши статтю, матері часто не можуть обрати фахівця, місця для процедури, пори року. Безпосередньо – це ваш вибір. Перш ніж зробити такий крок, варто порадитись із сім’єю, аби не виникало суперечок.

Почну з того, у яку пору варто зробити таку процедуру. Найкраще – в середині – кінці весни або на початку – в середині осені. Чому не влітку? Бо ранки будуть гірше гоїтися і є більш висока ймовірність попадання інфекції. У не спекотну пору року вуха будуть гоїтися швидше і без ускладнень. Найкращий вік, на мою думку, – до 1 року або ж після 7-ми. До 1 року дитина не усвідомлюватиме нічого, а отже, не пам’ятатиме, що відбувалось. Після 7-ми потрібно питати думку дитини. Аби не нашкодити у такий період її психіці. Але ж батькам тут обирати вже самостійно, чи важлива їм думка дитини.

Так, а хто і де має зробити таку процедуру? До цього питання потрібно поставитись більш серйозно! Не варто проколювати у салонах краси: як правило, такі «майстри» не мають досвіду роботи та можуть використовувати нестерильні пістолети, а отже, можуть занести різні захворювання вашій дитині. Краще не економте на цьому, тому проколюйте у клініках чи лікарнях. Там є спеціалісти, які знають свою справу. Усі предмети – стерильні, а сережки – одноразові. Прокол може зробити, як лікар так і косметолог. Тут ви точно не помилитесь. Процедура виконується спеціальним стерильним пістолетом. Це практично безболісно. На стерильний пістолет чіпляють стерильну сережку, яку дитина може носити до 6-ти місяців та навіть більше. Не варто виймати сережку після 2-х тижнів, бо вушка ще добре не загояться.

Як же доглядати за вушками?

  • – вимити руки дезинфікуючим милом (аби не занести інфекцію у ще не загоєну ранку);
  • – ватний тампон або ватну паличку обмокнути в очищаючий розчин (перекись водню, розведений спирт);
  • – протерти отвір змоченим в розчині ватним тампоном або ватною паличкою;
  • – використовувати новий ватний тампон або ватну паличку для іншої сторони;
  • – промивати вушка двічі на день до повного загоєння.

Важливим чинником загоєння вушка є імунітет дитини, а також наявність чи відсутність запальних процесів в організмі. Не варто проколювати вушка, якщо дитина має хвороби кровіцукровий діабетзапальні захворювання вух (в тому числі хронічні), проблеми з неврології, важкі форми алергії та ін. Консультуйтесь із лікарем, дотримуйтесь його порад, і тоді ваша дитина буде не лише гарною, але й здоровою.

Спеціаліст – Марія Турська.

запис за тел.: +380983142264 – Viber, WhatsUp, Telegram.
Львів, вул.Липинського, 54