Видалення варикозного розширення вен найбільш сучасними способами.

За оцінками, приблизно 25% людей мають варикозне розширення вен, в той час як понад 50%, зокрема, жінки, мають так звані «судинні сіточки».

У більшості випадків пацієнти звертаються до судинного хірурга через косметичні проблеми – наявність видимих варикознозмінених вен на ногах. Проте у випадку, коли якщо пацієнти не лікуються, захворювання прогресує, і починає спричиняти такі неприємні симптоми, як важкість, болі, відчуття неспокійних ніг та набряки, які посилюються надвечір та після тривалого сидіння і стояння або фізичної праці. У запущених випадках варикозне розширення вен призводить до зміни кольору шкіри гомілок (потемніння, або гіперпігментація), її ущільнення або виникнення венозної екземи. На місці зміненої шкіри утворюється виразка, яка тривало не гоїться і з часом збільшується в розмірах, стаючи циркулярною.

Вчасне лікування варикозної хвороби дозволяє уникнути прогресування захворювання і виникнення ускладнень (в тому числі тромбозу вен і кровотеч із вариксів і виразок). Важливо усвідомлювати, що досягнення сучасної медицини дозволяють швидко і якісно п! За годину часу під місцевою або потенційованою місцевою анестезією!

Тривале перебування у стаціонарі, непрацездатність протягом кількох тижнів або місяців, тощо, які асоціюються у більшості пацієнтів із лікуванням варикозної хвороби, на сьогодні уже у минулому.

Кому потрібно проконсультуватись? Вам показана консультація судинного хірурга, якщо у Вас є:

  • варикознозмінені вени на ногах;
  • відчуття важкості в ногах, що посилюєтсья надвечір та після тривалої ходи, сидіння і стояння;
  • нічні удоми;
  • набряки в ногах, особливо асиметричні (в одній нозі), що посилюються надвечір і зменшуютсья надранок;
  • відчуття зуду, свербіжу у шкір ігомілок;
  • потемніння шкіри гомілок, її ущільнення;
  • утворення виразок на ногах.

У більшості випадків для кожного пацієнта можна підібрати оптимальну схему лікування. Які основні методи лікування варикозної хвороби?

  1. Компресійна терапія – стискання зовні спеціальнопідібраним компресійним трикотажем зменшує кількість відпрацьованої венозної крові в ногах і покращує її відтік, завдяки чому зменшується симптоматика, пов’язана із застоєм венозної крові і венозною недостатністю.
  2. Ендовенозна абляція (лазерна або радіочастотна)
    У просвіт стовбуру основної вени, по якій у ногу повертається відпрацьована венозна кров, через голку вставляється тонке закруглене волокно.Під контролем ультразвуку навколо вени вводиться місцевий анестетик, післячого вена спалюється зсередини від нагрівання волокна, після чого її стінки «злипаються» і по ній немає зворотнього потоку крові. При необхідності інші видимі варикозні вени видаляються через мікронадрізи, які не залишають шрамів. Процедура займає до години часу, проводиться під місцевою або потенційованою місцевою анестезією, не вимагає наркозу або уколів в спину та тривалого перебування у лікарні після процедури.
  3. Піна. Піну Aethoxysklerol вводять у варикознозмінені вени під контролем ультразвуку. Піна спалює зсередини стінку вени, після чого вона склеюється і зникає. Методика може поєднуватися з іншими методами лікування, в тому числі мініфлебектомією, абляцією та іншими.
  4. Видалення (ектомія) варикозних вен
    Під місцевою або потенційованою місцевою анестезією варикознозмінені підшкірні вени, в тому числі магістральні стовбури, видаляються повністю. Процедура проводиться під місцевою анестезією через мініпроколи шкіри і забезпечує як надійний лікувальний результат втручання (вени видаляються повністю) так і косметичний (відсутність рубців, шрамів або пігментації) результат, тому що через кілька місяців не можуть бачити варикозне розширення вен або шрамів. Процедура займає до години часу, проводиться під місцевою або потенційованою місцевою анестезією, не вимагає наркозу або уколів в спину та тривалого перебування у лікарні після процедури.

У кожному випадку судинний хірург може разом із Вами підібрати оптимальний для вас метод лікування, який забезпечить Ваш комфорт і добрий лікувальний ефект.