Пластика живота

Абдомінопластика (пластика живота) — це ряд хірургічних маніпуляцій ,суть яких полягає видаленні надлишкової шкіри з проблемної зони, у випадку необхідності видаляється також і надлишок жирової тканини. По показах проводиться відновлення тонусу мязів живота Спеціалісти мають єдину думку про те, що абдомінопластика (пластика живота) крім естетичної складової сприяє профілактиці розвитку захворювань хребта, порушень роботи внутрішніх органів, попереджує виникнення застійних явищ в ділянці малого тазу та кінцівок.

Покази:

  • складки, шкірно-жировий «фартух»;
  • надлишок шкіри та підшкірно-жирової клітковини в області передньої стінки живота;
  • розходження прямих м’язів живота;
  • помітні післяопераційоні рубці в ділянці живота;
  • наявність післяродових розтяжок;
  • надлишок шкіри у надпупковій зоні;
  • дряблість та ослабленість черевних м’язів, відсутність естетичного контуру талії.

Протипокази:

  1. Наявність у пацієнта некомпенсованої серцевої та легеневої недостатності.
  2. Захворювання на декомпенсований цукровий діабет.
  3. Наявність у пацієнта вираженого ожиріння.
  4. Післяопераційні рубці, розташовані на рівні вище пупка.
  5. Якщо пацієнтка планує вагітність на найближчий рік.

Не слід забувати, що абдомінопластика не є операцією, котра призначена для лікування ожиріння. Перш ніж вдаватися до подібного хірургічного втручання, необхідно виявити проблеми, котрі привели до появи зайвої ваги. І лише після того, як будуть прийняти всі міри по усуненню першочергових причин та максимально можливому зниженню ваги, можна приступати до усунення наслідків при допомозі абдомінопластики. Це пов’язано з тим, що при виконанні даної операції у пацієнта на етапі його максимальної ваги, існує ризик того, що після його схуднення знову виникне надлишок шкіри і весь результат буде зіпсуто.

Підготовка до операції:

Під час огляду лікар огляне Ваш живіт в положенні стоячи та лежачи, оцінить ступінь його звисання та оцінить кількість надлишкової шкіри та жирової тканини в стінці живота. Перед операцією робляться фото живота, щоби Ви змогли опісля оцінити результат та порівняти його з тим, що було.

Кожному пацієнту клініки «Естель», якому  проводитиметься пластична операція з висікання шкірно-жирової складки живота – абдомінопластика, необхідно ознайомитися з важливою інформацією по підготовці до операції та поводженні в післяопераційний період.

Під час консультації з лікарем необхідно обговорити з ним те, що Ви очікуєте від операції та на що Ви можете розраховувати.

Визначення об’єму операції:

В залежності від типу змін в області передньої стінки живота пацієнту пропонується відповідний тип операції.

Класична абдомінопластика. Найбільш популярна операція, при проведенні котрої видаляються зайві складки шкіри та жиру черевної стінки, а на рівні лобка накладається горизонтальний шов, котрий зазвичай нескладно приховати під лінією білизни.

Ліпосакція в області передньої стінки живота.

Міні-абдомінопластика. В даному випадку видаляється надлишок шкіри під пупком, при цьому не зачіпається сам пупок. Одночасно проводиться ліпосакція з метою зменшення жирових відкладень в черевній стінці.

Обширна абдомінопластика. Дана процедура пропонується для видалення надлишку шкіри та жирової тканини не лише в області живота, але й жирових тканин на спині. В результаті шви залишаються з боків нижньої частини спини.

Апронектомія. Це різновид міні-абдомінопластики, котру проводять у пацієнтів з великим надлишком шкірної та жирової тканини, котра нависає над лобковою зоною. В результаті видаляється надлишок жирової тканини та шкіри.

Обезболювання:

Зазвичай операція проводиться під загальною анестезією, але в окремих випадках вона може проводитися і під місцевою анестезією в поєднанні з седацією. При цьому Ви перебуваєте у свідомості.

Абдомінопластика – виправлення змін передньої черевної стінки. В результаті пластики живота витончується талія, а живіт стає плитким та підтягнутим за рахунок видалення надлишку підшкірної жирової клітковини та покращення тонусу м’язів передньої черевної стінки.

Післяопераційний період:

  • В перші дні після операції має місце набряк м’яких тканин стінки живота, біль по ходу післяопераційної рани, слабкість, можливим є незначне підвищення температури тіла.
  • Зазвичай у ранній післяопераційний період пацієнту призначається ліжковий режим, вставати з ліжка дозволяється лише при допомозі медперсоналу. В цей період призначаються обезболюючі – як правило у перші два дні це наркотичні анальгетики, а потім уже звичайні обезболюючі, а також антибіотики для попередження інфекційних ускладнень. Після того, як пройде достатньо часу після загоєння рани, рекомендується легка фізична активність. Це допомагає уникнути певних ускладнень, піднімає настрій, пришвидшує процес відновлення після операції. Зазвичай такі вправи можна починати через  14 днів після операції. Зняття швів на 12-14 день.
  • Бандаж носити впродовж 1-2 місяців.
  • Фізіотерапевтичне лікування за вказівкою лікаря.
  • Уникати попадання на рубець прямих ультрафіолетових променів.

Зазвичай, післяопераційні рубці досягають своєї найвищої вираженості через 3-6 місяців після операції. Далі вони поступово стають менш помітними, блідими та зрівнюються з рівнем шкіри, як по рельєфу, так і приблизно по кольору.

Оскільки, головною метою даної операції є досягнення максимально можливого косметичного ефекту, то кожний розріз при абдомінопластиці проводиться переважно в самому низу живота, по так званій лінії бікіні, котра практично всюди буває прикрита одягом, що і є основною метою лікування (операції)!

Не варто думати, що одна операція абдомінопластика назавжди дасть Вам ідеальний та плоский животик. За животом необхідно доглядати! Цей догляд, перш за все, полягає у заняттях вправами, котрі укріплюють м’язи живота (вправи на прес та ін.), дотриманні дієти, щоб не виникло ожиріння.

Ускладнення після абдомінопластики:

Як і всяка інша хірургічна операція, а тим паче, для така об’ємна операція, як абдомінопластика, супроводжується набряком та утворенням синців. Вони можуть протриматися до місяця часу, але зазвичай минають впродовж 1-2 тижнів.