Випадіння волосся вражає мільйони людей у всьому світі і може мати руйнівні наслідки для психологічного та емоційного благополуччя людини. Сьогодні технології відновлення волосся шляхом трансплантації FUE просунулися з використанням ручної та моторизованої екстракції / пересадження фолікулів, щоб забезпечити пацієнтам чудові клінічні результати.
Волосся складається з стрижня, волосяної цибулини і фолікула. В нижній частині знаходиться волосяний сосочок, який відповідає за ріст і стан волосини. При його загибелі оновлення неможливо.
Кожна волосина має три шари:
- кутикула – захищає від впливу зовнішнього середовища, оберігає від руйнування. Складається з ороговілих шарів клітин, які щільно прилягають і перекривають один одного;
- кортекс – утворюється з кератинових волокон і пустот (забезпечує теплоізоляцію). Вони з’єднуються між собою міжклітинною речовиною. Корковий шар надає волосині міцність і пружність;
- мозкова речовина – у центральній частині, складається з м’яких клітин. Імовірно, з цього шару проходять поживні речовини до кутикули і коркового шару.
Волосяний покрив знаходиться на різних етапах формування. Повне проходження циклу розвитку повторюється 24-25 раз протягом усього життя.
Алопеція – це порідніння або посилене випадання волосків та недостатній ріст нових, що відбувається при системному збої в організмі. Облисіння буває на окремих зонах або поширюється на всю шевелюру.
Налічують декілька видів алопеції:
- Андрогенна. Найпоширеніша форма алопеції близько 90%. Головною причиною появи є генетично зумовлена несприятлива дія на корені волосся гормону дигідротестостерону (ДГТ). ДГТ – андроген, який проникає у клітини волосяних фолікулів викликаючи їх дистрофію. Дистрофовані фолікули не можуть вирощувати нормальне волосся, в подальшому волос стає тонким, ламким, втрачає свій колір, фаза росту вкорочується, це тягне за собою утворення лисини. Однак, треба зауважити, що чутливість фолікул до тестостерону в різних людей різна. В чоловіків чутливі до тестостерону фолікули зосереджені на тімені вздовж межі росту волосся, а в жінок розкидані рівномірно, тому в чоловіків формуються характерні лисини та залисини, а в жінок рідшає волосся в цілому.
- Рубцева. Спостерігається в 3% населення. Характеризується утворенням рубцевої тканини, внаслідок вірусних і грибкових захворювань. Провокуючими факторами виникнення є травми шкіри (опіки, поранення, післяопераційні рубці).
- Вогнищева. До недавнього часу була дуже рідкісним видом алопеції. Зустрічається на голові та волосистих частинах тіла, виникають вогнища, на яких за короткий період часу випадає все волосся. Через деякий час волосяний покрив повністю відновлюється, і алопеція може більше не спостерігатися. Однак у багатьох випадках виниклі осередки покриваються волоссям в одному місці і з’являються в іншому, переміщаючись з однієї на іншу ділянки.
- Дифузна. Для дифузної алопеції характерно випадіння волосся одночасно по всій голові, внаслідок збою процесу розвитку волосяних фолікулів.
- Тотальна. Це остання стадія, в результаті якої на голові майже не залишається волосся. Випадіння волосся відбувається в дуже швидкі терміни (від одного до двох місяців).
Розвиток облисіння можуть викликати такі причини:
- Спадковість. У 20% чоловіків алопеція має спадкову схильність.
- Хронічні захворювання. Випадання волосся може бути спровоковано порушеннями ендокринної системи, шкірними хворобами (себорея, дерматит).
- Порушення ВНС (вегетативної нервової системи). Виникають порушення процесів циркуляції крові в шкірі голови і появу спазму судин.
- Захворювання імунної системи.
- Травмування шкіри голови.
- Хвороби кишечника.
- Вплив хімічних речовин.
- Нестача вітамінів і мінералів, що позначається на стані волосся.
МЕТОДИКА ПРОВЕДЕННЯ ОПЕРАЦІЇ
Безшовний метод операції FUE (FOLLICULAR UNIT EXTRATION), який є найбільш безпечним і сучасним, з мінімальним реабілітаційним періодом.
Операцію проводять в 3 етапи:
1-й етап – надріз довкола волосяних фолікулів за допомогою FUE-панча, діаметр якого перевищує розмір фолікула, тому можуть залишатися дрібні, майже не помітні рубці. Операцію виконують під місцевим знеболенням.
2-й етап – забір волосяних графтів (графт – волосяний фолікул з 1-3 волосинами) з донорської зони.
3-й етап – поштучне переміщення виділених графтів за допомогою implanter pen методом проколу.
Тривалість операції займає 5-8 і більше годин це залежить від розміру ділянки облисіння. Операцію по пересадці волосся методом FUE проводять амбулаторно. Наступного дня в клініці проводять заміну пов’язки. Процес відновлення донорської зони триває кілька днів, місця виділених графтів стягуються, утворюються кірочки, які в подальшому відпадають. Можливі незначний набряк і дискомфорт, що проходять протягом декількох тижнів.
Ріст волосся починається з 2-го місяця після проведення трансплантації, через 4 місяці темпи росту волосся збільшуються і протягом 6-7-го місяців можна побачити половину результату, а кінцевий ефект слід очікувати через 1-1,5 року.
Важливо зауважити, що даний результат безпосередньо залежить від виконання всіх рекомендацій та порад спеціаліста.
Ціна трансплантації волосся залежить від кількості пересаджених графтів, а необхідну кількість трансплантатів вираховує спеціаліст на попередній консультації.