Омолодження обличчя та шиї

Підтяжка обличчя – по-англійськи фейсліфтінг, також називають і рідіктемією. На даний час існують різні методики підтяжки обличчя. Це і застосування класичних хірургічних методів підтяжки, і застосування спеціальних лицевих імплантатів, а також широко використовуються філери.

Усі методи мають свої переваги та недоліки. Тому, при виборі того чи іншого методу омолодження шкіри та підтяжки обличчя, слід довідатись про нього все, чи він підходить Вам, чи отримаєте Ви при допомозі даного методу найбільше бажаний результат.

Велику популярність останнім часом завоювали так звані ін’єкційні процедури, коли лікар при допомозі шприца та голки вводить під шкіру гель. Однак, важливо розуміти, що всі гелі діють тільки певний час (зазвичай кілька місяців, максимум рік), в той час як хірургічна підтяжка обличчя дає результат років на десять!

Причинами обвисання шкіри в області обличчя та шиї часто є ослаблення сполучних тканин у сукупності з віковим зниженням утворення еластичного та колагенового волокна. Сміх та сльози, посмішка та гнів – любий прояв емоцій супроводжується у нас мімікою та таким чином провокує початок старіння. Суттєву роль у швидкому старінні обличчя відіграють також і такі фактори як зловживання алкоголем або нікотином, погано збалансоване харчування, жорсткі дієти, важкі захворювання та життєві періоди з надмірним психологічним та соціальним навантаженням.

М’язи обличчя можуть втрачати свій тонус та еластичність, тканини, котрі формують обличчя, втрачають вологу та з’являються опущені ділянки чола та брів, обвислі щоки, нависаючі носогубні складки та утворення помітних складок надлишкової шкіри на шиї. Але вихід є!

Вікові обмеження

Зазвичай, підтяжка обличчя рекомендується людям у віці від 40 до 65 років. Пояснюється даний віковий ценз дуже просто. Підтяжка обличчя для пацієнтів, котрі молодші ніж 40 років, не є обов’язковою процедурою, оскільки в такому віці можна ефективно обійтися безопераційними методами. Після 65 років операційне втручання може потягти за собою також і негативні наслідки, адже здатність шкіри до регенерації помітно понижується.

Покази до проведення операції

  • провисання шкіри брів та чола;
  • опущення тканин повік;
  • опущення зовнішніх куточків очей;
  • значні носогубні складки;
  • птоз м’яких тканин щік;
  • подвійне підборіддя.

Нижче наведено перелік зморшок на обличчі, котрі з’являються з віком у кожної людини та відповідно змінюють вираз обличчя.

  1. Зморшки чола та над бровами.
  2. Складки між бровами.
  3. Периорбітальні зморшки або «Гусячі лапки».
  4. Носогубні складки.
  5. Периоральні зморшки (над верхньою губою).
  6. Так звані зморшки від смутку – ментолабіальні.
  7. Зморшки від сміху.

Протипокази до проведення підтяжки обличчя

  • інфекційні та онкологічні захворювання;
  • проблеми зі згортанням крові;
  • цукровий діабет;
  • загострення хронічних захворювань.

Естетична хірургія обличчя повинна детально зупинятися на таких трьох аспектах:

  • Переміщення опущених структур;
  • Усунення зморшок;
  • Придання об’єму в тих ділянках обличчя, де його мало.

З хірургічної точки зору, обличчя поділяють на чотири зони:

  • Чоло
  • Середня частина обличчя
  • Щоки
  • Шия

Кожна із зон індивідуальна, тож, відповідно, процес старіння у них протікає по-різному. Так, до прикладу, при наявності яскраво вираженого подвійного підборіддя відсутні зморшки в області щік.

Усі чотири зони обличчя повинні розглядатися як окремі для коригування ділянки, причому для кожної з них існують різні процедури по коригуванню, котрі відрізняються за ефективністю та об’ємом втручання.

Метою косметичних операцій на обличчі є:

  • відновлення молодого виду обличчя без втрати його пізнаваності,
  • досягнення гармонійних рис, пропорцій та об’єму, характерних для молодого обличчя,
  • допомога пацієнту в його прагненні виглядати молодше свого віку та своїх ровесників,
  • по суті – повернути пацієнту те, що він мав і що час, гравітація та середовище перебування повільно у нього відібрали.

Пластика обличчя — методи:

Підтяжка обличчя може зачіпати лише шкіру обличчя та шиї. В процесі операції виконуються класичні розрізи з виводом на потиличну частину, з подальшим коригуванням розташування лицевих тканин, їх фіксацією та висіканням надлишків шкірного покриття. Використання сучасних шовних матеріалів дозволяє досягти непомітності рубців; в цілому така підтяжка обличчя дає ефект, котрий втримується впродовж кількох років.

Підтяжка обличчя може проводитися з використанням технології SMAS (т.зв. SMAS-ліфтинг). При цьому способі корекція проводиться за рахунок впливу на м’язево-апоневротичний шар, котрий розташований під шкірою та підшкірною клітковиною. Така пластика обличчя сприяє підняттю тканин за рахунок напруження (натягу), завдяки чому формується оновлений овал обличчя.

Якщо мова йде про часткову підтяжку обличчя, коли в комплексі зі шкірою фрагментарно коригується фасція та жувальний м’яз, то можна розраховувати на збереження ефекту впродовж 4–6 років. При повноцінному підтягуванні фасції та жувального м’язу обновлений овал обличчя зберігається на 10–12 років.

Підтяжка обличчя може доповнюватися пластикою чола, котра є фактично окремою операцією та дозволяє усунути глибокі зморшки та «нависання» брів.

Ендоскопічний ліфтинг дає можливість коригувати ізольоровані дефекти тканин шиї та обличчя. Орієнтована вона на пацієнтів середнього віку (від 30 до 45). Зазвичай, така підтяжка обличчя проводиться для середньої зони обличчя та чола. Результат — усунення зморшок чола, підняття кутиків очей, коригування форми та розташування брів. Збереження ефекту — більш ніж на 5 років.

Пластика обличчя такого типу проводиться хірургічним методом при допомозі ендоскопу (мінікамери) та оптоволоконного інструменту — через невеликий надріз інструменти та оптика вводяться в область, котра піддається коригуванню. Можливість контролювати хід підтяжки обличчя на моніторі дозволяє проводити операції максимально акуратно та безкровно.

Операція:

Точний, переважно s-подібний розріз викреслюється та проводиться після місцевого знечулення шкіри. Додатково при мініліфтингу має зміст підтяжка підшкірного шару, оскільки в цьому випадку ефект зберігається триваліший час, а натяжка припадає не на шкіру, а на підшкірний шар (SMAS) та мускульну систему, запобігаючи тим самим утворенню широкого шраму. Таким чином, підтяжка проводиться при збереженні природньої зовнішності (відсутність обличчя-маски).

Обезболювання:

У більшості випадків мініліфтинг проводиться амбулаторно під місцевим знечуленням. Можливим є і лікування під загальною анестезією.

Перебування у клініці:

Одноденне стаціонарне перебування у клініці не є обов’язковим, але можливим за бажанням пацієнта.

Рекомендації у післіопераційному періоді:

Схильність до набряків при даного виду операціях є незначною, не дивлячись на це все ж бажано тримати голову у припіднятому положенні мінімум 3 дні, накладати помірно охолоджені компреси, уникати фізичних навантажень. Перший повторний огляд у лікаря – через день після операції, шви знімаються на 12 -14 день після операції.